تبلیغات
برتر رایانه - مزیت های شبكه ی اجتماعی گوگل پلاس نسبت به فیس بوک
 
درباره ما
مدیریت : منصوری
موضوعات
نویسندگان
نظرسنجی
آیا با راه اندازی فروشگاه برتر موافقید؟


آمار
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
برتر رایانه
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
مزیت های شبكه ی اجتماعی گوگل پلاس نسبت به فیس بوک


چندی است كه خبر راه اندازی شبكه اجتماعی گوگل به نام گوگل پلاس (+ Google) بر اندام مدیر اجرایی فیس بوك لرزه انداخته است چرا كه گوگل با تمامی توان و ظرفیت هایش عزم خود را جزم كرده تا فیس بوك را از پا در آورد.

چندی است كه خبر راه اندازی شبكه اجتماعی گوگل به نام گوگل پلاس (+ Google) بر اندام مدیر اجرایی فیس بوك لرزه انداخته است چرا كه گوگل با تمامی توان و ظرفیت هایش عزم خود را جزم كرده تا فیس بوك را از پا در آورد.

به گزارش خبرنگار فن آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته كارشناسان حوزه فن آوری امكانات و سرویس های گوگل پلاس به كاربران، مرغوب تر از فیس بوك است و درواقع گوگل پلاس فراتر از یک شبكه اجتماعی است.

گوگل با توجه به انتقادات موجود به فیس بوك، شبكه اجتماعی خود را طراحی و تلاش كرده گوگل پلاس عاری از این انتقادات باشد. به نوعی می توان گفت، گوگل برروی این انتقادات موج سواری كرده و توانسته است از موجودیت آن ها به نفع شبكه اجتماعی خود استفاده كند.

البته فیس بوك هم بیكار ننشسته و در تكاپوست تا با ارائه سرویس های بیش تر و مشابه با گوگل پلاس مانع ریزش كاربران خود و مهاجرت آن ها به این شبكه اجتماعی شود.

فیس بوك طی روزهای گذشته كارمندان خود را قرنطینه كرده بود تا سرویس چت ویدئویی را راه اندازی كنند؛ اسكایپ، بزرگترین ارائه كننده سرویس تلفن اینترنتی و مكالمه ویدویی، در این راستا به فیس بوك كمك كرده است.

اما دلیلی که گوگل این پروژه را Google+ Project می نامد این است که Google+ در آینده به بخش اصلی هویت گوگل تبدیل می شود و کل شرکت را تغییر شکل می دهد. پس بهتر است بپرسیم آیا گوگل می تواند فیس بوک را شکست دهد؟

البته فیس بوک بسیار قوی تر از آن است که این شبكه اجتماعی بتواند به راحتی آن را مغلوب کند ولی گوگل پلاس امکانات جذابی دارد که ممکن است باعث پیروزی آن شود.

در رسانه ها و وب سایت های مختلف مزیت ها و برتری های گوگل پلاس نسبت به فیس بوك آورده شده كه به تعدادی از آن ها اشاره می شود:

یکپارچه سازی با سرویس های مختلف گوگل

مهم ترین برتری گوگل پلاس در یکپارچگی آن با سرویس های متنوع گوگل است زیرا تمام سرویس های گوگل از جست وجو در اسناد و ویدیوها تا Picasa به شبکه اجتماعی گوگل پلاس متصل هستند.

گوگل پلاس هم چنین در نوار بالای سرویس های گوگل قرار دارد و کاربر را از وقایع اتفاق افتاده باخبر می سازد تا کاربر در تمام سرویس های گوگل به سرعت به آن ها دسترسی داشته باشد. هم چنین در سمت راست نوار مشکی هدایت کننده گوگل قرار دارد و کاربر را از پیغام ها، بروزرسانی ها و وقایع مطلع می کند.

مدیریت بهتر دوستان

گوگل پلاس دارای امکان بسیاری دوست داشتنی به نام حلقه های دوستان (Circles) است که کاربر از طریق آن می تواند به راحتی دوستان خود را در حلقه های متفاوت دسته بندی کند تا محتوای مورد نظر را تنها بین افراد یک حلقه به اشتراک بگذارد.

کاربر می تواند با دوستان خود در یک حلقه چت و یا مکالمه ویدیوی داشته باشد. در فیس بوک نیز می توان دوستان را در گروه های مختلف دسته بندی کرد ولی گروه ها به هیچ وجه به خوبی حلقه ها نیستند.

نرم افزار كارآمد موبایل

اگر شما هم کاربر اندروید هستید، یعنی تبلت یا تلفن هوشمند اندرویدی دارید، گوگل پلاس نرم افزار بسیار ساده و کارآمدی دارد كه با این نرم افزار به راحتی می توانید از امکانات بسیار خوب این شبکه اجتماعی در ابزار موبایل خود استفاده كنید.

یافتن ساده محتوا برای اشتراک گذاری

Sparks یکی از امکانات گوگل پلاس است که آن را با فیس بوك متمایز می کند؛ Spark به دیتابیس غنی گوگل دسترسی دارد و از امکانات موتور جست وجوی این شرکت برای یافتن محتوا (عکس، متن، فیلم و غیره) استفاده و محتوا را براساس موارد مورد علاقه کاربر به او پیشنهاد می کند تا به راحتی بین دوستانش به اشتراک بگذارد.

این قابلیتی است که فیس بوك هرگز به آن دست نخواهد یافت چون فیس بوک موتور جست وجو ندارد و حتی اگر مایکروسافت بخواهد با آن همکاری کند باز هم موتور جست وجوی بینگ قابل مقایسه با گوگل نخواهد بود. با Spark کاربر نیازی ندارد برای یافتن محتوای مورد نظر خود جست وجو کند خود گوگل پلاس موارد را به کاربر پیشنهاد می دهد.

می توانید اطلاعات خود را پس بگیرید

فیس بوک به دلیل نحوه نمایش اطلاعات شخصی کاربران بد نام است. در فیس بوک بخشی از اطلاعات کاربر همیشه برای عموم قابل نمایش است و به سختی می توان پروفایل فیس بوک را برای همیشه حذف کرد. اما گوگل پلاس این امکان را فراهم کرده است و کاربر می تواند تمام اطلاعات خود را دانلود کرده و پروفایل خود را به همراه تمام اطلاعات آن حذف کند. کاربر با چند کلیک ساده کلیه اطلاعات خود شامل تصاویر، ویدیوها، متون، Streamها، کانتکت ها و غیره را برروی کامپیوتر خود دانلود می کند.

تگ کردن بهتر افراد به تصاویر

زمانی که در گوگل پلاس در حال مشاهده تصاویر هستید، می توانید افراد را به یک تصویر تگ کنید؛ شبیه کاری که در فیس بوک انجام می دهید. یک مربع کوچک برروی چهره شخص می کشید و سپس نام او را وارد می کنید. اما یک تفاوت عمده در نحوه مدیریت حریم شخصی در گوگل وجود دارد.

زمانیکه شما شخصی را به یک تصویر تگ می کنید، یک پیغام نمایش داده می شود که در آن به کاربر اعلام می کند: "شخص تگ شده از تگ شدنش در این تصویر مطلع خواهد شد، کاربر تگ شده می تواند به تصاویر مرتبط با این آلبوم دسترسی داشته و آن ها را مشاهده کند".

گوگل هم چنین از امکان تشخیص چهره خودکار، دوری کرده است در حال حاضر فیس بوک به صورت خودکار چهره افراد موجود در تصاویر آپلود شده کاربر را تشخیص داده و آن ها را تگ می کند. گوگل نیز قدرت اعمال چنین امکانی را دارد همانطور که نرم افزار Picasa این کار را به خوبی انجام می دهد ولی از آن پرهیز کرده است.

امکان مکالمه ویدیویی چند نفره

گوگل پلاس برای غلبه بر فیس بوک قابلیت های بسیاری در زمینه چت و مکالمه ارائه کرده است. گوگل پلاس علاوه بر امکان چت نوشتاری، مکالمه ویدیوی را نیز به کاربران ارائه می دهد.

اشتراک گذری امن تر محتوا

در حال حاضر در فیس بوک می توانید برای انواع مختلف محتوا دسترسی تعیین کنید ولی نمی توانید برای هر محتوای به اشتراک گذاشته شده سطح دسترسی متفاوتی داشته باشید. اما گوگل پلاس این امکان را به کاربر می دهد، کاربر می تواند در زمان به اشتراک گذاری محتوا، حلقه های دوستان خود را نیز انتخاب کند یعنی می تواند یک عکس را تنها برای دوستان یک حلقه به اشتراک بگذارد.

گوگل ناظر بهتری بر اطلاعات شخصی

یکی از مهمترین موارد در راه اندازی شبکه اجتماعی، حفظ اطلاعات شخصی کاربران است؛ فیس بوک یک شرکت جوان است که به تازگی رشد کرده و در طی چند سال اخیر اشتباهات زیادی را مرتکب شده است. اما گوگل برخلاف فیس بوک یک شرکت کاملا جا افتاده و شکل یافته یی است که همواره به حفظ حریم شخصی و محافظت از اطلاعات شخصی کاربران مشهور است و تحت هیچ شرایطی حاضر به ارائه اطلاعات شخصی کاربران به دولت ها و یا تشکل های مختلف نشده است.خبرگزارى ایسنا (www.isna.ir)
نوع مطلب : ▼ اخبار، رایانه و اینترنت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


1396/06/15 06:28
Good information. Lucky me I ran across your website by accident (stumbleupon).
I have book marked it for later!
1396/04/12 06:14
First off I would like to say awesome blog! I had a quick question in which I'd like to ask if you don't mind.
I was curious to find out how you center yourself and clear your thoughts before writing.
I've had difficulty clearing my mind in getting my ideas out there.
I truly do enjoy writing but it just seems like the first 10 to 15 minutes are wasted
just trying to figure out how to begin. Any recommendations or
tips? Appreciate it!
1396/03/3 19:43
I know this web site offers quality based content and other data, is there
any other web page which provides these data
in quality?
1396/01/19 23:20
I do not know whether it's just me or if everyone else experiencing problems with your site.
It looks like some of the text in your posts
are running off the screen. Can somebody else
please comment and let me know if this is happening to them too?
This could be a issue with my web browser because I've had this happen previously.
Cheers
1394/04/11 06:18
در دوران پسا تحریم هیچکس دلواپس نخواهد بود
1390/05/31 21:26
سلام وب خوبی داری به ما هم سر بزن
بای
1390/05/22 16:38
سلام دوست عزیز.
وبلاگ خوبی داری و مطالبش خیلی مفید و به درد بخوره.
من یه پیشنهاد برات دارم. با مجله کامپیوتر جوان آشنایی داری؟
این بهترین نشریه ی کامپیوتر در ایران است و مطالب مفیدی درباره ی کامپیوتر داره و میتونی ازش در وبلاگت استفاده کنی.
برای خرید شماره های 1 تا 104 نشریه کامپیوتر جوان به وبلاگ http://www.sorushazi.blogfa.com مراجعه کن.
قول می دم خوشت بیاد.
در ضمن اگر مایل به تبادل لینک هستی حتما خبرم کن.
موفق باشی.
1390/05/7 01:29
سلام
میخواستم ازتون درخواست تبادل لینک کنم , اگه میشه وب ما رو لینک کنید و اطلاع بدید تا خیلی سریع لینک بشید.
لطفا کوتاهی منتظرتون هستیم.

نام لینک : بازی های ممنوعه PC
آدرس : www.gameopen.mihanblog.com

ازتون ممنونم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر